CONCURSUL NATIONAL ION CREANGA - CEL MAI FRUMOS MARTISOR AL ROMANILOR

Concursul Național de Creație Literară și Plastică

,,ION CREANGĂ – CEL MAI FRUMOS MĂRȚIȘOR AL ROMÂNILOR”

Ediția a X-a, ETAPA NAȚIONALĂ

• Fotografia postată de Școala Gimnazială "George Tutoveanu" - Bârlad.Va mulțumim pentru interesul acordat activităților din Proiectul "Ion Creangă-cel mai frumos mărțișor al romanilor" 2017.
  • Elevii promovați la etapa națională (cei de la 90 de puncte pana la 100 p) vor participa la aceleași centre de concurs ca cele de la etapa județeană.
  • Ora de începere a concursului: 10,00. Accesul copiilor în sălile de clasa: 9,00. Durata concursului: 90 minute.
  • Cadrele didactice care doresc sa participe în calitate de supraveghetor si/sau evaluator își vor exprima opțiunea dimineața, 4 martie 2017, la școala în care au elevi în concurs.
  • Listele cu repartizarea elevilor poate fi consultata pe site-ul școlii www.scoalagtutoveanu.ro:
  • - CREAȚIE PLASTICĂ - CLICK AICI
  • - CREAȚIE LITERARĂ - CLICK AICI